Bibliyografya hakkında
Eski Harfli Basma Türkçe Eserler Bibliyografyası, 1584-1986 yılları arasında Arap, Yunan ve Ermeni harfleriyle basılmış 37.359 farklı isimli Türkçe esere ait 50.760 bibliyografik künyeyi içermektedir.


Çalışma Hakkında
Çalışma kendi içinde iki ayrı bölümden oluşmuştur. Daha önce bu konuda yayımlanmış olan önemli bibliyografya eserleri taranmış ve Milli Kütüphane, Bayezid Devlet Kütüphanesi, Millet Kütüphanesi gibi büyük kütüphaneler başta olmak üzere geniş bir arşiv taraması yapılmıştır. Taranan bibliyografyalar ve bu bibliyografyalar için kullanılan kısaltmalar, programın içinde “Yardım” bölümünden öğrenilebilir.Kullanıcıların, eski harflerle Türkçe basılmış eserler hakkındaki her türlü bilgisini bizlerle paylaşması, ileriki tarihlerde bu bibliyografyada yer alan bilgilerin daha ayrıntılı olarak düzenlenebilmesine katkı sağlayacaktır. Her türlü katkı, uyarı ve eleştirileriniz için yazmalar@mkutup.gov.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

01/08/2009 tarihinden itibaren 47,493 kişi ziyaret etmiştir.

Bibliyografyalar bölümünde, Başkanlığımızın hazırlamış olduğu çeşitli bibliyografyalara ulaşabilirsiniz. Bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir.